Tai vienas pažangiausių ir efektyviausių dantų atstatymo metodų, užtikrinantis ilgalaikį rezultatą. Danties implantas – tai danties šaknies pakaitalas. Jis gaminamas iš ypač tvirtos, lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos (titano, cirkonio ar jų lydinio) ir primena nedidelį varžtelį. Atstatinėjant prarastą dantį, implantas chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį, o prie jo tvirtinama dirbtinė danties karūnėlė.
Kada reikalinga dantų implantacija?
Trūksta vieno danties
Tai pati paprasčiausia situacija, kai į prarasto danties vietą įsriegiamas implantas ir ant jo prisukamas danties vainikėlis. Šioje situacijoje danties atstatymas implantu turi didelį pranašumą lyginant su klasikiniu protezavimo metodu, kurio metu nušlifuojami gretimi dantys.
Trūksta kelių dantų
Kai žmogus yra praradęs keletą dantų vienoje eilėje, galima juos atstatyti dviem implantais ir suprotezuoti tilteliu ant implantų. Vadinasi, ant dviejų implantų galima pagaminti trijų dantų tiltą. Tokiu pačiu principu galima atstatyti ir didesnius defektus.
Trūksta visų dantų
Tokiu atveju dantų lanką atkuriame sriegdami 4-8 implantus ir ant jų pagamindami prisukamą protezą. Tai pats pažangiausias kramtymo funkcijos atkūrimo metodas netekus visų dantų.
Mūsų klinikoje naudojami implantai:
Dirbame tik su moderniausiomis implantų sistemomis, kurių patikimumą įrodo moksliniai tyrimai. Straumann gamina išskirtinius dantų implantus ir milijonams žmonių pasaulyje grąžina šypsenas jau daugiau nei 65 metus. Straumann - patikimiausi šveicariški dantų implantai.
Šiuolaikinis dantų protezavimas skirtas atkurti ne tik trūkstamus pavienius ar visus dantis, prarastas sąkandžio ir kramtymo funkcijas, bet ir sukurti estetišką, gražią ir harmoningą šypseną, išsaugant kramtymo galimybę, kalbos aiškumą ir bendrą šypsenos estetiką.
Protezavimui naudojamos dantų restauracijos gali būti:
Tai profilaktinė dantų ir burnos priežiūra bei gydymas, taikomas siekiant atstatyti pažeisto danties funkciją bei atkurti estetinį vaizdą. Dantų kariesas arba ėduonis – tai lėtinis danties pažeidimas, kuris palaipsniui ardo kietuosius danties audinius. Ėduonis yra dažniausia dantų liga, kurią sukelia apnašose esančios rūgštys ir jų sąveika ištirpdanti ertmes dantų paviršiuje. Gydymo metu kariesas yra išvalomas, o susidariusios ertmės – užplombuojamos.
Dantų plombavimas – tai procedūra, kurios metu plombinių medžiagų pagalba atkuriami dantys, jų forma, spalva, blizgumas ir kitos funkcinės bei estetinės savybės. Rekomenduojama perplombuoti ir senąsias plombas - ilgainiui jos tampa nehermetiškos, pralaidžios ir gali sukelti ėduonį.
Gydome ir mažuosius pacientus - nepamirškite užsiregistruoti profiliaktiniams vizitams, o ne suskubti registruotis ištikus problemai ar užklupus skausmui. Vaikams ypatingai svarbi ankstyva burnos ertmės ligų diagnostika ir profilaktika bei pratinimas prie lankymosi pas odontologą nuo mažumės
Estetinio plombavimo tikslas – atkurti dantų išvaizdą, kad šie atrodytų estetiškai ir natūraliai bei puikiai funkcionuotų. Tai dantų restauracijos metodas, kuriuo atkuriama dantų funkcija koreguojant jų formą ir spalvą. Estetinio dantų plombavimo metu naudojamas kompozitas, kuriuo atkuriamas dentinas ir emalis. Kompozitas yra labai skirtingų spalvų, todėl pacientui nesunku parinkti tinkamiausią spalvą pagal jo dantis.
Svarbu žinoti, kad estetinis dantų plombavimas atliekamas norint pašalinti nedidelius trūkumus – panaikinti tarpus ir susigrūdimus tarp dantų, keisti jų formą ar spalvą, atstatyti nuskilusius ar nudilusius dantis. Norint tiesinti dantis ar pataisyti sąkandį, reikėtų rinktis ortodontinį gydymą.
Endodontinis arba dantų kanalų gydymas taikomas tuomet, kai šaknies kanale esanti pulpa yra paveikiama infekcijos ar uždegimo – endodontinio gydymo metu gydoma vidinė danties dalis (šaknies kanalai). Jei kanalai negydomi, bakterijos iš infekuotos pulpos (danties ertmę užpildančio minkštojo audinio, kurį sudaro nervai ir kraujagyslės) per šaknies viršūnę gali patekti už šaknies ribų ir sukelti šalia esančių danties audinių uždegimą – periodontitą. Po truputį pradeda tirpti žandikaulio kaulas. Esant lėtinei periodontito stadijai, žmogus gali nieko ir nejausti, tačiau paūmėjimą lydi skausmas, galimas tinimas. Šiam procesui užsitęsus kartais tenka dantį pašalinti.
Taip pat gali būti atliekamas dantų šaknų kanalų pergydymas, kurio tikslas pašalinti nekokybišką užpildą iš dantų šaknų kanalų sistemos ir atstatyti periapikalinių audinių būklę iki sveikos.
Endodontinis gydymas ir pergydymas atliekami taikant naujausias ir pažangiausias gydymo priemones ir naudojant mikroskopą. Tik kokybiškas šaknų kanalų gydymas užtikrina sėkmingą danties funkcionavimą burnoje.
Tai labiausiai paplitusi chirurginės odontologijos procedūra. Šalinami gydymui nebetinkami, skilę, lūžę dantys. Protinių dantų šalinimas – dažna burnos chirurgijos procedūra, nors protiniai dantys šalinami tik tada, kai tai būtina. Įvertinimui būtina panoraminė rentgeno nuotrauka. Dažniausias protinių dantų šalinimo tikslas – kitų sveikų dantų išsaugojimas.
Atidi, kasdienė dantų priežiūra namuose - būtina. Tačiau ne visuomet ji yra pakankama. Užsilikę maisto, gėrimų likučiai sunkiai pasiekiamose vietose ilgainiui tampa dantų apnašu, dantų akmenimis, kurių namuose panaikinti nepavyks. Profesionali burnos higiena - procedūra, burnos higienisto atliekama klinikoje. Specialių įrankių pagalba pašalinamas dantų minkštas bei kietas apnašas, dantų akmenys. Profesionali burnos higiena padeda apsaugoti dantis ir dantenas nuo pakitimų, panaikinti blogą burnos kvapą, dantų jautrumą ar net dantenų kraujavimą.
Profesionali burnos higiena taip pat būtina procedūra prieš kiekvieną odontologinį gydymą. Tai ne tik kosmetinė dantų priežiūros procedūra, bet ir prevencija, siekiant gydymo metu išvengti nereikalingų uždegimų, gijimo komplikacijų. Įprastai profesionali burnos higiena rekomenduojama kas pusę metų, tačiau išskirtiniais atvejais profesionali burnos higiena atliekama ir dažniau.